Araç Kiralamada Dikkat Etmeniz Gereken Konular

Araç kiralamalarda hizmet alabileceğiniz yerel firmalar ve global firmalar bulunmaktadır. Bazı firmalarda tüm bu firmaların araçlarının kiralamasında acenta görevi görerek araç kiralamanızı kolaylaştırmaktadır.

 

Tüm firmaları görebileceğiniz araç kiralama firmaları

 

Araç kiralama yapan birçok firmayı bir araya getirerek ve aracılık hizmeti veren firmaların online sitelerinden ve müşteri hizmetlerinden araç kiralama yapabilirsiniz. Aracı firmalar birçok firma ile bağlantı kurarak ortak bir ekran üzerinden istediğiniz aracı bulabilmeniz kolaylaştırmaktadır.

 

Araç kiralama yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

 

* Kiralayacağınız aracın özelliklerine karar verdiğinizde firmalar arasındaki farkları muhakkak incelemeli ve ondan sonra aracı kiralamaya karar vermelisiniz.

* Gaziantep rent a car firmalarından araç kiralarken kiralama yapacağınız lokasyonun özelliklerine (yol durumu, mevsim koşulları gibi) göre araç kiralama yapmalısınız.

* Bütçenize göre yapacağınız kiralamalarda ayrıca aracın kullandığı yakıtı da dikkate almalısınız.

* Kiralama bedeli hariç yakıt ücretini de dikkate almalısınız ve ayırdığınız bütçeye dahil etmelisiniz.

* Araç kiraladığınız Gaziantep rent a car firmasının bünyesindeki araçları yetkili servislerde periyodik olarak bakım yaptırdığından emin olmalısınız. Ayrıca yol yardımı gibi hizmetleri de sunabiliyor olmalıdır.

* Araç kiralama yaparken özellikle uçak ile seyahat ediyorsanız aracın size hava limanında teslim olacağından emin olmalısınız.

* Araç kiralamalarda en önemli ve atlanmaması gereken detay da sigorta yapılıp yapılmadığıdır. Kiraladığınız araç mutlaka sigortası yapılmış olmalıdır.

* Kiralanacak olan araç için eğer küçük bebeğiniz varsa mutlaka çocuk koltuğu da istemeli ve bu şekilde seyahat etmelisiniz. Ayrıca gittiğiniz lokasyona ait yol bilginiz yoksa navigasyon cihazı da talep edebilirsiniz.

* Kiralama yaptığınız aracı teslim aldığınızda kontrol ederek bir arızası olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 

Araç kiralamak artık teknolojinin ve internet kullanımının da yaygınlaşması ile birlikte daha çok online yapılması tercih edilmektedir. Böylelikle kiralama yapacağınız aracı önceden de görüntüleme yaparak, istediğiniz araç olup olmadığını inceleyebilirsiniz.