Araç Kiralamada Dikkat Edilecek Hususlar

Günlük araç kiralama özellikle kısa seyahatlerde kullanımı rahat ve pratik bir çözümdür. Genelde tatil veya iş seyahatine giden birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve farklı modellerdeki araçları kiralayarak gittikleri yerdeki ulaşımı kolaylaştırmaktadırlar.

 

Günlük Gaziantep araç kiralama koşulları nelerdir?

 

* Önceden rezervasyon veya oraya varıldığında rezervasyon yaparak kiralama yapabilirsiniz. Ama önceden rezervasyon yapmak çok daha garantili bir yöntemdir. Hem istediğiniz araç modelinde bulabilir hem de kiralama fiyatı hususunda indirim alabilirsiniz.

 

* Kredi kartı ve ehliyet bulundurma zorunluluğu vardır. Sürücünün deneyimi de bazı araçlar için kiralamada önemlidir. Bazı lüks araçlar yeni ehliyet almış kişilere tahsis edilmemekte ve belli bir yaşın üstünde olması gerekmektedir. Kredi kartı da güvence olarak bloke konduğu için her araç tipine göre bu meblağ değişmekte hatta bazen 2 tane kredi kartı talep edilmektedir.

 

Günlük Gaziantep araç kiralama yapılırken firma seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

 

* Araçların bakımlarının yetkili servislerde yapılması ve her kullanıcıdan sonra teknik kontrolünün yapılması kaza gibi istenmeyen durumların oluşmaması için önemlidir.

 

* Kiralanacak olan araç modelinin fazla olması ve alternatif seçeneklerin sunulabilmesi gerekmektedir.

 

* Herhangi bir arıza veya kazada anında müdahale edebilen bir firma ile çalışmak seyahatiniz de güvence altında olmanızı sağlamaktadır.

 

           Gaziantep araç kiralama yaparken erken rezervasyon yaparak çok daha uygun bütçelere araç kiralayabilirsiniz. Çünkü her sektörde olduğu gibi ödeme erken yapıldığı için ödeyeceğiniz tutar düşecek ve böylelikle çok iyi bütçelerle araçlar kiralayabilirsiniz. Araç kiralama yaparken kiraladığınız aracın hasarsız olduğuna ve periyodik kontrollerinin yapıldığına emin olmalısınız. Aksi takdirde bilmediğiniz bir yerde yolda kalmanız kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden aracı aldığınızda test etmelisiniz. Aksi bir durumda da kiralama yapmış olduğunuz acenta ile görüşüp yeni bir araç tahsis etmelerini talep edebilirsiniz.